PŁOMYKI DUCHA ŚWIĘTEGO

Środa godz.. 16.00 świetlica przy kościele

 

·        Modlimy się Koronką do Ducha Świętego   

·        Rozważamy Pismo Święte

·        Pomagamy chorym i samotnym – wolontariat

·        Bawimy się, ucząc się Bożej radości

            Zapisy u s. Doroty

CO SŁYCHAĆ W CHMIELNIKU?

Tradycyjnie młodzież ze świetlicy Caritas pod opieką s. P. Gracjany Pawełczak i p. Iwony Fryt sprzedawała kremówki z racji XIII Dnia Papieskiego.GALERIA Następnego dnia młodzi mogli spróbować swoich sił na kręgielni w Kielcach. GALERIA

Kolarze uczcili bł. Jana Pawła II rajdem do Gnojna, rodzinnej parafii bł. Zofii Czeskiej, Założycielki Sióstr Prezentek. W pielgrzymce rowerowej zorganizowanej przez ks. Piotra Grabarza wzięła udział także s. Dorota Raźny. W Gnojnie pielgrzymi zapoznali się z życiorysem nowej Błogosławionej, ucałowali jej relikwie i odmówili różaniec. GALERIA

Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci. W poniedziałek w Dzień Edukacji Narodowej s. Felicja Urban i s. Dorota Raźny poszły z dziećmi ze scholii dziecięcej i Płomyków Ducha Świętego do lasu „na piaski”. Wspólne pieczenie kiełbasek, gry i zabawy zintegrowały zarówno dzieci jak i rodziców. GALERIA I, GALERIA II, GALERIA III, GALERIA IV.

Najmłodsi pamiętali o bł. Janie Pawle II , ofiarując mu własnoręcznie wykonaną różę w czasie nabożeństwa różańcowego 22.10.2013 r. -  w dzień Jego wspomnienia.

Tydzień Misyjny uczciliśmy odmawiając różaniec za misjonarzy w języku kirundi, łacińskim, włoskim, angielskim i czeskim. Dzieci z Płomyków Ducha Świętego ubrane w kolorowe pelerynki przy każdej dziesiątce różańca przypinały nazwę danego kontynentu na mapie świata. Szczególną modlitwą otoczyliśmy naszą siostrę Benedyktę Szwarczyńską pracującą  na misjach w Burundii, która pochodzi z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku. 

 

Dzieci zrobiły również różańce, które pojadą do Peru do kaplicy Matki Bożej Różańcowej.GALERIA

Wyszukiwanie

Święta

Piątek, XIII Tydzień zwykły
Rok A, II
Święto św. Tomasza, apostoła

GALERIA

 

nowy element

facebook

googleplus

youtube