• OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

• III NIEDZIELA ADWENTU 17 grudnia 2017

•

1.   Rozpoczęliśmy ostatni tydzień Adwentu. Przyszła niedziela IV Adwentu jest Wigilią do Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 12.00, o 14.00 w Łagiewnikach. Mszy wieczorowej o godz. 16.00 nie będzie. W tym czasie gromadzimy się w rodzinach przy stole wigilijnym. Wieczerzę rozpoczynamy od odczytania Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, modlimy się za rodzinę i wspólnotę przy stole, modlimy się za nieobecnych w szczególności tych, którzy odeszli do wieczności. Na znak jedności świecę, która paliła się na stole wigilijnym możemy zapalić na grobie zmarłego. Po zakończonej modlitwie łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. Po zakończonej wieczerzy śpiewamy kolędy i oczekujemy na Pasterkę. Pasterka w Łagiewnikach o 22.00, w kościele o północy.

2. Składam podziękowanie za sprzątanie kościoła dla mieszkańców Przededworza. W sobotę pracowali: P. Mirosława Czaja, Ziemowit Hen.  Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 20 zł. W sobotę zapraszam następnych mieszkańców Przededworza.

3.   Wraz z prasą są do nabycia kalendarze. W „Niedzieli” relacja ze święceń biskupich ks. Andrzeja Kalety. Są też świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła. Przed kościołem mamy dzisiaj kiermasz wyrobów świątecznych przygotowanych przez Siostry oraz Chmielnicki Dom Kultury wraz z dziećmi i młodzieżą.

4. W tygodniu będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania; rano w czasie Rorat oraz wieczorem codziennie od godz. 16.00. Nie odkładajmy spowiedzi na niedzielę 24 grudnia, ponieważ, jeśli będą wolni kapłani to będą mogli się wyspowiadać tylko nieliczni.

Niedziela, III Tydzień Adwentu Rok B, II Trzecia Niedzi

Czytania: