XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

21 października 2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Misyjną. Jest to dzień, w którym modlimy się i wspieramy darem serca kraje misyjne, tych którzy głoszą Chrystusa, i tych którzy otwierają się na Dobrą Nowinę. Misje to także świadectwo wiary w Jezusa Chrystusa w naszym środowisku, wśród najbliższych nam osób, często także zagubionych wśród wichrów tego świata. Ofiary, które złożyliśmy dzisiaj na tacę są przeznaczone na misje. Są do nabycia czasopisma misyjne oraz kalendarze misyjne. Kupując je wspieramy te wielkie dzieła Kościoła.

2. W liturgii tygodnia:

• Poniedziałek św. Jana Pawła II, jest to 40 rocznica inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II

3. Składam podziękowanie za sprzątanie kościoła. W sobotę pracowali mieszkańcy ul. Dojazdowej P. Halina Ogórek i Zofia Wilczyńska. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 20 zł. W sobotę zapraszam mieszkańców ul. Słonecznej.

4. Zbliża się czas Uroczystości Wszystkich Świętych. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki na wypominki. Wszyscy, którzy będą chcieli włączyć swoich zmarłych do wspólnej modlitwy Kościoła – niech zapiszą na kartce tych zmarłych. Ofiara za wypominek jak w roku ubiegłym. Za jednorazowy dobrowolna, za roczny jak za mszę św.

5. Przy sprzątaniu grobów pamiętajmy o segregowaniu śmieci. Nie zostawiamy śmieci przy bramach lub pod murem. Tym wszystkim, którzy przestrzegają tych zasad składam serdeczne podziękowanie. Ta praktyka na naszym cmentarzu została zauważona i doceniona przez kontrolerów z Sanepidu.

5. Ogłaszaliśmy już 2 razy aby opiekunowie grobów, na których nie ma tabliczek z osobami, które tam są pochowane by to uczynili przez zgłoszenie w kancelarii do komputerowej bazy danych. (Chodzi o groby ziemne, tzw. kopczyki z krzyżem, czasami bez krzyża). Tych zgłoszeń nie było wiele. Nie wystarczy też powiesić teraz tabliczki na krzyżu. Trzeba to zgłosić do kancelarii. W związku z powyższym te groby, które baza danych będzie pokazywać jako NN, będą likwidowane i przeznaczane na ponowne pochówki.

6. Składam podziękowanie Zuchom i Harcerzom wraz z opiekunami za przeprowadzenie zbiórki w ubiegłą niedzielę na dzieło Trzeciego Tysiąclecia. Zostało zebrane 2 375 zł. Bóg zapłać również ofiarodawcom.

Środa, XXIX Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, biskupa