• OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

05.08.2018

1.      Dziś, na Mszy Świętej o godz. 12:00, będziemy się modlić w intencji naszej rodaczki, S. Edyty Wesołowskiej, w 25 rocznicę jej ślubów wieczystych. Eucharystii będzie przewodniczył Ks. Bp Andrzej Kaleta.

2.      W liturgii tego tygodnia:

·         Poniedziałek – Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to dzień odpustu parafialnego. Sumę odprawi i będzie głosił Słowo Boże, Ks. Kamil Banasik, prefekt WSD w Kielcach. Msze Święte będą odprawione o godz.: 6:30; 8:30; 10:00; 12:00; 18:00. W tym dniu, będziemy również witać, pielgrzymów
    z Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej na Jasną Górę. Niech będą otwarte nasze serca i domy na przyjęcie gości. Jednocześnie, zachęcamy, do udziału
    w pielgrzymce.

·         Środa – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

·         Czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża. Wieczorem przybędzie do nas Piesza Pielgrzymka z Zamościa. Zechciejmy przyjąć pielgrzymów.

·         Piątek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Msza Święta ranna,
    z udziałem Pielgrzymów z Zamościa, jest przesunięta na godz. 6:00. W tym dniu odpust w Drugni, suma o godz. 12:00.

·         Sobota – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

3.      Od jutra, każdego dnia, o godz. 20:30, w jedności z pielgrzymami, będziemy gromadzić się na Apelu Jasnogórskim, w ramach Duchowej Grupy Pielgrzymkowej.

4.      Składam serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła i ofiarę w wysokości 30 zł. W sobotę pracowali: p. Katarzyna, Beata i Angelika Ściana oraz Janina Pasternak.
    W kolejną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam następnych mieszkańców Lip.

Czwartek, XIX Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Stefana Węgierskiego