II NIEDZIELA ADWENTU

09.12.2018

1. Wczoraj na sumie został uroczyście wprowadzony na urząd Proboszcza naszej parafii i Dziekana Dekanatu chmielnickiego, Ks. Waldemar Krochmal. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za życzliwe przyjęcie i poleca się modlitwie.

2. Dzisiaj w Miechowie zostanie uroczyście wprowadzony na urząd Proboszcza bazyliki Grobu Bożego w Miechowie, ks. Kan. Franciszek Siarek. Życzymy Mu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Pamiętajmy o ks. Franciszku w modlitwie.

3. Dzisiaj po Mszy Św. wieczornej katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych.

4. Kończymy dzisiaj rekolekcje adwentowe, które prowadził ks. Adrian Stępień – doktorant z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pochodzący z Drugni. Serdeczne Bóg zapłać Księdzu rekolekcjoniście oraz uczestnikom adwentowego skupienia.

5. Trwamy dalej w Adwencie, serdecznie zapraszamy na Msze Św. roratnie o godz. 6:00 dla dorosłych i 17:00 dla dzieci. Zapraszamy dzieci z lampionami. Po Mszy Św. jest losowana figura Matki Bożej.

6. W liturgii tego tygodnia:

• Czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

• Piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Również w piątek, wspólnota „W mocy Ducha” zapraszana Mszę Św. wotywną o Duchu Świętym o godz. 19:30, pół godziny wcześniej rozpoczniemy dziękczynieniem za otrzymane łaski.

• W najbliższą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Ojca Andrzeja Grycha, misjonarza ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich z Borzęcina Dużego. Ojciec Andrzej przez wiele lat pracował w Tanzanii. Przez cały dzień będzie głosił kazania, przybliżając nam specyfikę pracy misyjnej na afrykańskiej ziemi. Po Mszach Św. będzie można nabyć oryginalne rękodzieła afrykańskie wykonane przez Afrykańczyków, pośród których pracują misjonarze z SMA . Nabyte rękodzieła oraz złożone po Mszach Św. ofiary do puszki wspomogą pracę  misjonarzy SMA na afrykańskiej ziemi. Bóg zapłać za modlitwę oraz złożone ofiary.

1. Młodzieży z naszej, parafialnej wspólnoty składam serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła. W sobotę do sprzątania zapraszam mieszkańców ulicy Mruczej.

2. Wraz z prasą są do nabycia kalendarze. Są też świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, ofiara za świece to 5 zł. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.

3. Bóg zapłać za przyłączenie się do zbiórek żywności dla potrzebujących organizowanych przez Bank Żywności i Caritas. Dziękujemy wolontariuszom, uczniom naszych szkół: Powiatowego Zespołu Szkół, Gimnazjum, ZDZ oraz szkoły podstawowej za poświęcenie wolnego czasu i za zaangażowanie w zbiórkę. Szczególne podziękowania kierujemy do Ludzi Dobrej Woli za okazanie serca potrzebującym poprzez zakup produktów, a także dla właścicieli sklepów za wyrażenie zgody na przeprowadzenie akcji. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi.

Czwartek, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy