• OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 • XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22 października 2017

 • 1.   Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W modlitwie, szczególnie różańcowej będziemy polecać tę ważną dziedzinę życia Kościoła – zgodnie z hasłem roku duszpasterskiego – „Idźcie i głoście”.  22 października 1978 r. Jan Paweł II rozpoczynał posługiwanie jako papież od słów wypowiedzianych na placu św. Piotra „ Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Ofiary, które dzisiaj składamy są przeznaczone na misje. Jest również kilka kalendarzy misyjnych jako cegiełki na misje po 6 zł.

  2.     W liturgii tygodnia:

  ·       Wtorek                   mszą wieczorową o godz. 17.00 rozpoczniemy 24 godzinne nabożeństwo różańcowe. Jest to nabożeństwo, które podejmują poszczególne parafie co 24 godziny inna, przez cały październik. Zachęcamy poszczególne grupy modlitewne i Koła różańcowe do podjęcia tej modlitwy. W zakrystii jest kartka, na której można sobie zarezerwować godziny. Zakończenie w środę Mszą św. 

  ·       Sobota                    św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

  3.    Składam podziękowanie za sprzątanie kościoła dla mieszkańców bloku 15. W sobotę pracowali: P. Zofia Bukała, Łukasz Śliwa, Jerzy Smagłowski, Jerzy Guzera, Stanisław Kunat.  Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 50 zł. W sobotę zapraszam   mieszkańców bl. 16.

  4.  Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary, które wpłynęły na budowę kaplicy fatimskiej; od 3 osób indywidualnie, Państwu Tomczykom za ofiarowane kwiaty . Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 • 5.    Z racji zbliżającej  się uroczystości Wszystkich Świętych zachęcamy do segregowania śmieci i zanoszenia do kontenerów. Na ołtarzach bocznych pod chórem są kartki na wypominki. Wszyscy, którzy chcą włączyć zmarłych do wspólnej modlitwy Kościoła niech wypiszą ich imiona i nazwiska oraz zakreślą okres i godzinę. Ofiara jak w latach ubiegłych. Wypominek roczny od osoby jak za intencję mszalną.

 

Święta

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Liturgia słowa

Czytania:

 • Ewangelia:

GALERIA

nowy element

facebook

googleplus

youtube