PROJEKT - „TWELVE” (DWANAŚCIE) - Zostań jednym z dwunastu i wyrusz w poszukiwaniu swego powołania. Kryzys dojrzewania do ważnych decyzji i odkrywania swojego powołania jest owocem głębszego kryzysu, który dotknął współczesnego człowieka, a szczególnie mężczyzn.

Celem projektu „Twelve” (Dwanaście) jest nie tylko troska o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne czy do małżeństwa, ale też wychowanie młodych ludzi, ludzi „z charakterem”, którzy nie lękają się podjąć przygody z duchowością.

„Twelve” dedykowany jest młodym mężczyznom w wieku 18-35 lat, którzy zdecydują się na przejście rocznego programu życia duchowego „w drodze”. Grupa obejmuje dwanaście osób oraz cztery spotkania w różnych miejscach Polski.

Program będzie realizowany w ramach 4 „weekendów”. Miejsca wędrówki to: różne części Polski (Bieszczady, Jura Krakowsko-częstochowska, Trasa z Krościenka do Krynicy Zdrój i wreszcie Rabka i jej rejony). Samotne wędrowanie staje się kuźnią charakteru, a lektura duchowa i wieczorne spotkania formacyjne uczą życia we wspólnocie. Obecność kapłana pozwala na sprawowanie sakramentu Eucharystii i Pokuty. W tym wszystkim będzie też plan modlitwy, która towarzyszy w wędrowaniu. Każdy z uczestników będzie również poproszony o prowadzenie notatników podróżnych, zapiski w przyszłości pomogą uczestnikom w ponowieniu swoistych „rekolekcji w drodze”.

Koszt całości  - ok. 900 zł.

LINK - https://www.youtube.com/watch?v=NzrSuyjPqoo

TERMINY:

Ks. Stefan Radziszewski

05-07 lipca 2019 r. - Bieszczady

4-6 pazdziernika 2019 r. - Jura krakowsko - częstochowska

07-09 lutego 2020 r. - Rabka

29-30 maja 2020 r. Rajd Krościenko - Krynica

Ks. Marcin Boryń

11-14 lipca 2019 r. - Bieszczady

5-7 września 2019 r. - Jura krakowsko - częstochowska

28 stycznia - 01 lutego 2020r. - Rabka

1-3 maja 2020 r. Rajd Krościenko - Krynica

KONTAKT:

Ks. Marcin Boryń - borynmarcin@interia.pl

Ks. Stefan Radziszewski - stefanradziszewski@gmail.com

Obraz może zawierać: tekst

Po raz kolejny ruszyliśmy z krzyżem ulicami naszego miasta...

"Dobrze, że się zdecydowałeś..., że znalazłeś czas, aby odłożyć wszystkie sprawy na bok...i zagłębić się w rozważania Drogi Krzyżowej. Że zostawiłeś swoją codzienność i obowiązki...Każda stacja to oddzielna historia.
Byliśmy z Nim na tej drodze.... byliśmy przy Nim jak upada, jak się podnosi, jak umiera... nie patrząc na zegarek. To był nasz czas i Jego.
Podziękowania dla wszystkich, dzięki którym, po raz kolejny ta Droga Krzyżowa się odbyła.

W marcu 2011 roku ks bp Kazimierz Ryczan ówczesny ordynariusz w diecezji kieleckiej w Chmielniku, podczas uroczystej eucharystii mianował mężczyzn z parafii Chmielnik na Rycerzy Kolumba Rady 15416. Przez ponad 8 lat działalności Rycerze udzielali się na rzecz społeczności lokalnej i ogólnopolskiej, kierując się czterema podstawowymi wartościami: miłosierdziem, jednością, braterstwem i patriotyzmem. W dniu dzisiejszym 30 marca 2019 roku, odbyła się uroczysta Msza Święta na której został poświęcony sztandar Rycerzy Kolumba. Eucharystii przewodniczył ks bp Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej. Wśród gości doświadczyliśmy ks. Franciszka Siarka, byłego proboszcza parafii chmielnickiej, pierwszego kapelana naszej rady oraz założyciela naszej wspólnoty, ks. Stanisława Kondraka proboszcza w parafii Szczaworyż, delegata stanowego Rycerzy Kolumba w Polsce Tomasza Wawrzkowicza, kustosza stanowego Rycerzy Kolumba Dariusza Wolniaka, delegacje Rycerzy Kolumba z naszego kraju, władze samorządowe gminy Chmielnik. Podczas mszy św. doświadczyliśmy także obecność i modlitwę mieszkańców z naszej parafii.

VIVAT JEZUS !!

Dnia 29 marca 2019 roku miała miejsce w naszej parafii Wieczorna Droga Krzyżowa, którą przebyliśmy z Chmielnika do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Chmielnik i Burmistrza naszego miasta mogliśmy przejść w grupie ponad 300 osób 14 stacji drogi krzyżowej. Większość trasy prowadziła przez las, gdzie w ciszy kontemplowaliśmy rozważania przygotowane dla nas przez uczestniczkę panią E.S.,wpatrując się jednocześnie w oblicze umęczonego Chrystusa. Każdy z pewnością przeżył to wydarzenie na swój własny sposób i skorzystał na ile to tylko możliwe z tego duchowego przeżycia. Mamy nadzieję do zobaczenia za rok.

Podziękowania dla: Wszystkich uczestników, Burmistrza , pana Nadleśniczego, Ochotniczej Straży Pożarnej, Sióstr Zakonnych, Księży, Ojców Karmelitów, załogi karetki pogotowia,policji, panów niosących „nagłośnienie” oraz wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji całego przedsięwzięcia.

Rozważania do pobrania https://www.retrostyl.eu/wp-content/uploads/2019/…/AA1DK.pdf

Wtorek, V Tydzień Wielkanocny
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Krzysztofa Magallanesa, prezbitera i Towarzyszy