8 września odbywa się odpust ku czci Narodzenia NMP i dekanalne dożynki w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach. Każdego roku z parafii Chmielnik oraz parafii Gnojno, wyrusza z kościoła parafialnego w Chmielniku, piesza pielgrzymka. W bieżącym roku pielgrzymkę poprowadzili ks. Adam Pajda – proboszcz z Gnojna oraz ks. Franciszek Siarek proboszcz z Chmielnika. W pielgrzymce wzięły udział różne grupy parafialne: z wieńcami dożynkowymi, niosące różaniec, szczególnie byli widoczni Rycerze Kolumba Rady 15 416 z Chmielnika.  W czasie odpustu została poświęcona kapliczka ogrodu różańcowego pw. Ukoronowania NMP, ufundowana przez parafię Chmielnik, między innymi również Rycerze Kolumba przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na ten cel.

Niedziela, IV Tydzień Wielkanocny
Czwarta Niedziela Wielkanocna