Hosanna, Hosanna, Hosanna Synowi Dawidowemu!

Witaj Jezu! Witaj nasz Panie i Królu!

Dziś 29 marca 2015 roku, Jezus w towarzystwie dwunastu Apostołów wszedł do naszego miasta, tak jak do Jerozolimy 2000 lat temu. Przechodząc od kościółka na Przededworzu w stronę kościoła parafialnego, wiwatowaliśmy z radością, wznosiliśmy palmy, śpiewaliśmy i ogłaszaliśmy, że Jezus jest naszym Panem i Królem. To nie była fikcja, to nie był jedynie tkliwy obrazek, to działo się naprawdę. Jezus był wśród nas, a my oddawaliśmy mu chwałę.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to wydarzenie: scholi „Magnificat” i scholi dziecięcej „Płomyki Ducha Świętego” - którzy przepięknym śpiewem pomogli nam oddać chwałę Jezusowi w czasie procesji i Mszy dla dzieci; dzieciom – które ze szczerością i wdzięcznością wiwatowały na cześć Pana, a niektóre wyglądały nawet jak dzieci jerozolimskie z czasów Pana Jezusa. Dziękujemy Partickowi, który wcielił się w rolę Chrystusa – Syna Bożego i Jego Apostołom – czyli Rycerzom Kolumba naszej parafii oraz Ministrantom, którzy nas prowadzili. Wreszcie dziękujemy wszystkim parafianom – którzy uczestnicząc w procesji złożyli świadectwo swojej wiary. Dziękujemy również Paniom za przygotowanie strojów dla Apostołów.

Zdjęcie Zdjęcie

Niedziela, II Tydzień Wielkiego Postu