ZGODNIE Z ZAPOWIEDZIĄ W III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ W NASZEJ WSPÓLNOCIE PARAFIALNEJ GOŚCIŁA SIOSTRA HALINA KANIA.

NALEŻY ONA DO ZGROMADZENIA SIÓSTR OD ANIOŁÓW, KTÓRE MA SWOJE POCZĄTKI W XIX WIELKU W WILNIE I NALEŻY DO ZGROMADZEŃ BEZHABITOWYCH.

S. HALINA OD 23 LAT POSŁUGUJE NA MISJACH NA CZARNYM LĄDZIE. JEJ SŁUŻBA MA WYMIAR ZARÓNO EWANGELIZACYJNY JAK RÓWNIEŻ MEDYCZNY, GDYŻ WCZEŚNIEJ W KONGU A TERAZ W RWANDZIE PROWADZI SZPITAL MISYJNY DLA MIEJSCOWEJ LUDNOŚCI - O CZYM NAM OPOWIEDZIAŁA.

ZACHĘCAMY DO WSPARCIA TEGO DZIEŁA PROWADZONEGO PRZEZ SIOSTRY DLA LUDNOŚCI AFRYKI.

Zdjęcie Zdjęcie

Sobota, XV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Apolinarego, biskupa i męczennika