9 maja 25 osób z naszej parafii na czele z ks. Arielem, wyjechało na "SPOTKANIE PRZY PUSTYM GROBIE, BY POGŁĘBIĆ SWOJĄ WIARĘ". W drodze do Miechowa nawiedziliśmy kościół parafialny p.w. św. Wojciecha - biskupa i męczennika, gdzie znajduje się słynący łaskami wizerunek Matki Bożej Pocieszenia. Ks. proboszcz kan. Edward Nowak serdecznie przywitał pielgrzymów i opowiedział historię parafii, wprowadzając nas w klimat dziejów odrestaurowanej świątyni. Przed godziną 9.00 dotarliśmy do Miechowa. Po zarejestrowaniu grupy w Punkcie informacyjnym rozpoczęliśmy zwiedzanie. Pierwszym punktem było nawiedzenie Grobu Bożego poprzedzone adoracją Krzyża Świętego.

O godz. 11.00 rozpoczęło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej wokół Bazyliki, które zakończyło się w samo południe. Po Drodze Krzyżowej był czas na posiłek.

O godz. 13.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski. Homilię wygłosił biskup Marian Florczyk. Mszę św. koncelebrowało ok. 40 księży. Po kazaniu, przy zapalonych od paschału „Paschalikach miechowskich" odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne. Ogień zapalony od paschału wiernym rozdali księża biskupi oraz prezbiterzy.

Z Miechowa pojechaliśmy do Skalbmierza. Bogatą historię parafii opowiedział nam ks. proboszcz Marian Fatyga, oprowadzając nas po najbardziej tajemniczych zaułkach kolegiaty.

Do Chmielnika wróciliśmy około godz. 17.45. Wszystkim serdecznie dziękujemy za to wspólne pielgrzymowanie modlitwę i śpiew.

RELACJA ZE STRONY DIECEZJALNEJ

ZAPRASZAMY DO GALERII