W sobotę, 3 października 2015 r. 20-osobowa grupa parafian na czele z ks. Arielem udała się do Kielc, aby uczestniczyć w VII Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca. Nawiedziliśmy także kieleckie sanktuaria: św. Józefa oraz Miłosierdzia Bożego.

O godz. 8.20 wyjechaliśmy z Chmielnika w stronę Kielc. Pierwsze kroki skierowaliśmy do „św. Józefa Robotnika – Patrona Rodziny”, gdzie przywitał nas proboszcz parafii – ks. Prałat Jan Iłczyk. Kustosz Sanktuarium św. Józefa opowiedział nam historię powstania parafii i pięknej budowli kościoła, oraz jak rozwinął się w tym miejscu kult św. Józefa. Później w Litanii do św. Józefa zawierzyliśmy nasze intencje i sprawy naszych rodzin Patronowi tego miejsca i z Bożym błogosławieństwem ruszyliśmy w dalszą drogę do Madonny Łaskawej. Około godz. 10.00 udaliśmy się na Plac św. Jana Pawła II obok Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Tam spędziliśmy 4 godziny.

RELACJA NA STRONIE DIECEZJALNEJ

RELACJA RADIA EM

Po skończonych uroczystościach udaliśmy się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach, gdzie czekał już na nas ks. prałat Jerzy Ostrowski, kustosz Sanktuarium. Po wysłuchaniu historii parafii i Sanktuarium przeszliśmy do Kaplicy św. Siostry Faustyny, gdzie odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po modlitwie ruszyliśmy w drogę powrotną do Chmielnika.

NASZA GALERIA

Niedziela, II Tydzień Wielkiego Postu