Okres letni to intensywny czas dla naszego zakonu rycerskiego.

Przedstawiamy w pigułce jak upłynął nam ten czas.

Zawsze aktualne informacje znajdziecie na FB

11 września 2016 roku Rycerze Kolumba wzięli udział w uroczystościach odpustowych wSanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu,

w gminie Nowa Słupia. Rycerze Kolumba swoją obecnością uczestniczyli jako korpus reprezentacyjny podczas eucharystii.

W sobotę, 10 września 2016 r. Rycerze Kolumba wraz z ks.kapelanem Franciszkiem Siarkiem, udali się na pielgrzymkę do Wiślicy,

by uczestniczyć w Diecezjalnych obchodach Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski oraz 50-tej rocznicy koronacji Matki Bożej Łokietkowej.

Pielgrzymka przebiegała pod hasłem: "Gdzie chrzest, tam Maryja".

Odpust w Piotrkowicach.Jak się już przyjęło, co roku Rycerze Kolumba uczestniczą

we wspólnej pieszej pielgrzymce do Piotrkowic, do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej.

Rycerze Kolumba Korpusu Reprezentacyjnego nie mieli wolnej niedzieli. Zaproszeni zostali na niedzielę, 4 września 2016 na Mszę Świętą na godz. 11:30,

podczas której uroczyście wprowadzony został do świątyni Św.Jadwigi w Kielcach nowy proboszcz, ks. Andrzej Kaszycki.

Ks.Gabriel który pełnił posługę kapłańską przez ostatni rok w naszej parafii, został przeniesiony na nową placówkę do Świętomarza.

30 sierpnia 2016 roku, Rycerze Kolumba postanowili pomóc w przeprowadzce, m.in. przewieziono meble, poprawiono instalacje hydrauliczne i elektryczną.

Dnia 23 VIII 2016 roku, wieczorem, zamiast zebrania, pojechaliśmy wraz z naszym kapelanem ks. Franciszkiem Siarkiem

do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach na Apel Maryjny.

Jak zwykle, makulaturę należy posortować i popakować. Rycerze Kolumba wiedzą już posortować bo to dla nich nie pierwszyzna. Porządek musi być. Bardzo dziękujemy tym mieszkańcom ,którzy przynoszą makulaturę i zapraszamy ponownie.

Suma odpustowa w naszej parafii.

Ogromne wyzwanie przyjęli Rycerze z Chmielnika. 22 lipca 2016 roku, dotarli do Krakowa do Parku Jordana,

by tam w Kaplicy Polowej adorować Najświększemu Sakramentowi jak i Symbolom Światowych Dni Młodzieżowych. Adoracja trwała przez cały dzień.

Pogrzeb apb Zimowskiego. 18 VII 2016r. Pierwszy dzień uroczystości w katedrze w Radomiu.

Rycerze Kolumba Rady 15416 z Chmielnika uczestniczyli w tej uroczystości.

Jak zwykle w okresie letnim trawa rośnie, a szczególnie pikuja do góry chwasty.

To też, mimo żaru z nieba, rycerze postanowili skosić trawę, by plac wokół Kościółka był ładny.

Rycerze Kolumba Rady 15416 w Chmielniku kwestowali po każdej Mszy Św. przy tutejszym kościele parafialnym.

Dzięki ofiarom parafian wsparliśmy potrzebę bycia tutejszego szpitala.

Niedziela, XVI Tydzień zwykły
Szesnasta Niedziela zwykła