24 września młodzież z naszej parafii wraz z Ks. Piotrem i S. Gracjaną wzięła udział w Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym na Święty Krzyż.Wyruszyliśmy autokarem o 7:45 spod kościoła w Chmielniku w stronę Grzegorzowic, gdzie zaplanowany został początek naszego 13-sto kilometrowego, pieszego szlaku. W Grzegorzowicach, w pięknym XV wiecznym kościele powitał nas miejscowy Proboszcz i bardzo sympatyczne małżeństwo przewodników świętokrzyskich, którzy poprowadzili nas do celu naszej pielgrzymki. Droga mijała nam bardzo przyjemnie, dzięki przyjaznej i radosnej atmosferze jaka panowała w naszej stuosobowej grupie. Na trasie nie zabrakło ciekawych opowiadań przewodników, którzy przybliżali nam piękno fauny i flory. Po pięciu godzinach dotarliśmy na Łysą Górę, gdzie w klasztorze znajdują się relikwie drzewa Krzyża Świętego pozostawione tutaj w XI wieku przez św. Emeryka. Na błoniach przyklasztornych uczestniczyliśmy wraz z pięcioma tysiącami innych pielgrzymów w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego. Po Mszy Świętej udaliśmy się na parking w Hucie Szklanej skąd wyruszyliśmy do naszych domów… z uśmiechem, pomimo zmęczenia.

Galeria dostępna na FB

Czwartek, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy