Pracując jako katechetka w Szkole Podstawowej w Chmielniku, udzielałam się także przystrajając kwiatami świątynię parafialną. Kościół jako budowla sakralna to niepowtarzalne i wyjątkowe miejsce, w którym panuje wyniosły i uroczysty nastrój. Przybrania kwiatowe i wystroje okolicznościowe powinny go potęgować i skłaniać do refleksji. Lubię kwiaty, więc ich układnie było z mojej strony hołdem składanym Bogu. Bardzo mnie cieszyło, kiedy moja praca mogła pomóc uczestnikom nabożeństw w skupieniu i modlitwie.

Dziękuję księdzu dziekanowi Franciszkowi Siarkowi, pani Annie Olesińskiej oraz tym wszystkim, którzy wspierali mnie dobrym słowem i czynem w radosnej ale i wymagającej pracy tworzenia kompozycji kwiatowych i dekoracji okolicznościowych.

Zapraszam do oglądania zdjęć zamieszczonych w Galerii. Niestety, nie zawsze odpowiadają one wymogom edytorskim. Wiele z nich wykonano amatorskim sprzętem. Mam jednak nadzieję, że niedoskonałości techniczne nie będą stanowić przeszkody, a same zdjęcia przysłużą się tym, którzy podobnie jak ja, wykonują dekoracje i wystroje świątyń.

s. Łucja Kramarz CSS

Sobota, XV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Apolinarego, biskupa i męczennika