W marcu 2011 roku ks bp Kazimierz Ryczan ówczesny ordynariusz w diecezji kieleckiej w Chmielniku, podczas uroczystej eucharystii mianował mężczyzn z parafii Chmielnik na Rycerzy Kolumba Rady 15416. Przez ponad 8 lat działalności Rycerze udzielali się na rzecz społeczności lokalnej i ogólnopolskiej, kierując się czterema podstawowymi wartościami: miłosierdziem, jednością, braterstwem i patriotyzmem. W dniu dzisiejszym 30 marca 2019 roku, odbyła się uroczysta Msza Święta na której został poświęcony sztandar Rycerzy Kolumba. Eucharystii przewodniczył ks bp Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej. Wśród gości doświadczyliśmy ks. Franciszka Siarka, byłego proboszcza parafii chmielnickiej, pierwszego kapelana naszej rady oraz założyciela naszej wspólnoty, ks. Stanisława Kondraka proboszcza w parafii Szczaworyż, delegata stanowego Rycerzy Kolumba w Polsce Tomasza Wawrzkowicza, kustosza stanowego Rycerzy Kolumba Dariusza Wolniaka, delegacje Rycerzy Kolumba z naszego kraju, władze samorządowe gminy Chmielnik. Podczas mszy św. doświadczyliśmy także obecność i modlitwę mieszkańców z naszej parafii.

VIVAT JEZUS !!

Środa, X Tydzień zwykły