Przypominamy, że na Pielgrzymkę do Włoch na kanonizację bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII udajemy się z Biurem Podróży „Novum-Travel", o czym będą nam przypominały czapeczki, które otrzymamy. Jednak pielgrzymów z tego Biura będzie w Rzymie ponad 1.000 więc koniecznie musimy jeszcze pamiętać, że nasza grupa z Chmielnika to grupa nr 11.

Informacje ogólne:

1. Zbiórka uczestników w dzień wyjazdu: w czwartek, 24 kwietnia 2014 r. o godz. 10.00 w salce na plebanii.

2. Około godz. 10.15 udajemy się do naszego kościoła na Mszę św. na rozpoczęcie Pielgrzymki.

3. Po Mszy św. przyjazd autokaru, załadunek i wyjazd w kierunku przejścia granicznego w Cieszynie - nocny przejazd do Wenecji.

4. Dalej zwiedzanie według programu.

Co zabrać?

1. Małe, przenośne radio na baterie ze słuchawkami – Msza św. kanonizacyjna będzie po łacinie, a w radiu będziemy mieli polskie tłumaczenie (ewentualnie słuchawki do telefonu komórkowego).

2. Proponujemy zabrać śpiwór, bo może się zdarzyć, że przyjedziemy do Rzymu w środku nocy (z soboty na niedzielę) i będzie możliwość położenia się, a może być zimno w nocy.

3. Karimatę lub coś do siedzenia na ziemi - może to być krzesełko, jednak należy pamiętać, że trzeba będzie to wszystko nosić przez cały dzień.

4. Osoby zażywające leki muszą pamiętać o zabraniu ich ze sobą.

5. Aparat fotograficzny :)

6. Prowiant na podróż.

7. Ile zabrać pieniędzy? Tyle, ile uważamy!

Ze względu na dużą liczbę pielgrzymów prosimy nie nastawiać się, że uda nam się wejść na Plac św. Piotra! Kolejność zwiedzanych obiektów także może ulec zmianie.

WSZELKIE NOWE INFORMACJE BĘDĄ DODAWANE W TYM MIEJSCU NA BIEŻĄCO

Przypominam o ostatnim spotkaniu przed wyjazdem w WIELKI PIATEK wieczorem 15 minut po zakończonych uroczystościach w salce na plebanii.

Czwartek, XXVIII Tydzień zwykły
Święto św. Łukasza, ewangelisty