Tegoroczne wakacje dzieci z naszej parafii przeżywały w Myczkowcach położonych nad Zaporą Solińską w Bieszczadach w dniach 7-17. lipca 2014 r.

Od kilku lat Siostry Kanoniczki Ducha Świętego organizują dla dzieci z całej Polski należących do Płomyków Ducha Świętego rekolekcje z Ojcem Gwidonem – Założycielem  ich Zgromadzenia. Z Chmielnika wraz z s. Gracjaną Pawełczak i  s. Dorotą Raźny pojechały  22 osoby – głównie dzieci należące do scholi i Płomyków Ducha Świętego. W Myczkowcach spotkały się z dziećmi z Warszawy (12 osób) , ze Słupska (7), z Proszowic (3), z Buska-Zdroju (2), z Radomia (2), ze Słomnik i z Jedlińska. Opiekowała się nimi kadra w składzie: ks. Grzegorz Kilanowicz – wikariusz parafii św. Katarzyny w Tenczynku, s. Gracjana Pawełczak, s. Dorota Raźny , s. Virginia Parchoniuk, s. Dominika Pac, bracia z Towarzystwa Ducha Świętego: br. Szymon Jakubowski, br. Jan Płottke oraz animatorki Kamila Ryng i Karolina Chmielowiec.

Tematem przewodnim było hasło: „Wierzę w Syna Bożego obecnego w Eucharystii”. Przez 10 dni rekolekcji staraliśmy się odkrywać skarby mszy świętej. Jako wzór umiłowania Jezusa Eucharystycznego wybraliśmy św. Jana Pawła II. Samodzielne wykonanie różańców pomogło nam poznawać Ewangelię ukrytą w poszczególnych tajemnicach różańcowych. S. Virginia wprowadziła nas w technikę masy papierowej, na której odbijaliśmy Umęczone Oblicze Zbawiciela, które Ojciec Gwidon dostrzegał w cierpiącym człowieku.

Nie zabrakło także czasu na odpoczynek: zwiedziliśmy Węgry i Słowację, weszliśmy na Połoninę Wetlińską (1228 m npm), gdzie znajduje się słynne schronisko „Chatka Puchatka”. Płynęliśmy statkiem po Jez. Solińskim. Złapał nas gwałtowny deszcz, ale nie straciliśmy humorów, wierząc, że gdy na Jeziorze wielka burza, Jezus z nami w łodzi jest!

Ufamy, że tegoroczne rekolekcje wydadzą w nas obfite owoce, że w ciągu roku będziemy się starali pogłębiać skarby mszy świętej i aktywnie uczestniczyć w życiu parafii. Składamy serdeczne podziękowania ks. Proboszczowi Franciszkowi Siarek oraz tym wszystkim, którzy dofinansowali nasz wyjazd.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Środa, XXIX Tydzień zwykły